Kontaktní centrum pro východní trhy

Zúčastněte se konference International B2B Software Days ve Vídni!

(Aktualizováno 30.01.19)

5. ročník konference, která je věnovaná budoucnosti digitálního byznysu, se uskuteční 14.-15.3.2019 ve Vídni. Na akci vystoupí zajímaví řečníci, včetně viceprezidenta sekce security and privacy engineering společnosti Google. Součástí programu jsou workshopy s tématy 5G, AI, FIWARE, Open Data, Visual Computing, spolupráce start-upů s předními korporátními společnostmi a bilaterální jednání. V rámci akce se uskuteční také pitching battle - prezentace start-upů a scale-upů pro investory. 

Po registraci účastníci mohou zveřejnit svůj firemní profil spolu s informací o hledaných obchodních partnerech a zamluvit si jednání. Akce je určena firmám a vědecko-výzkumným institucím, které mají zájem o technologickou, výzkumnou a obchodní spolupráci.

Akci organizují Austrian Research Promotion Agency, Austrian Federal Chamber of Commerce, Vienna Business Agency, Austria Wirtschaftsservice aTechnical University Vienna ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno a dalšími subjekty. 

Registrace je možná do 28.2.2019, v případě pitching battle do 15.2.2019. Účast je zdarma, jednacím jazykem je angličtina. 

Více informací naleznete ZDE.

více informací

Podnikatelská mise do Makedonie a Srbska

(Aktualizováno 30.01.19)

Dovolujeme si Vás informovat o podnikatelské misi do Republiky Severní Makedonie a Srbské republiky, která bude doprovázet ministryni průmyslu a obchodu paní Martu Novákovou při její návštěvě. Podnikatelská mise se uskuteční v termínu 2. – 4. 4. 2019.
 
Podnikatelskou delegaci povede prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR pan Jaroslav Hanák. Delegace bude sestavena nejen z představitelů firem, které již mají v daném regionu rozpracovány projekty, a které by tato významná návštěva mohla podpořit, ale i firem, které chtějí navázat nové obchodní kontakty.
 
Účast v podnikatelské misi je vhodná zejména pro firmy aktivní v oblastech:
•    vodohospodářství a odpadní průmysl, technologie na ochranu životního prostředí
•    energetika, důlní a těžební průmysl
•    strojírenství
•    doprava a dopravní infrastruktura, automotive, ekologická doprava
•    stavebnictví - dopravní stavby
•    zemědělská technika a technologie
•    zemědělství (vinařství, rostlinná výroba a pěstování ovoce a zeleniny)

V rámci návštěvy paní ministryně se uskuteční i mezivládní zasedání Česko-makedonské komise pro hospodářskou spolupráci, které bude v oblasti ekonomické spolupráce zaměřeno na podporu ekonomické diplomacie v perspektivních sektorech pro vzájemnou spolupráci.

Program mise bude zahrnovat účast na podnikatelských fórech, B2B jednáních s makedonskými a srbskými partnery, účast na dalších jednáních a společenských akcí s možností networkingu ve Skopje a v Bělehradu. Záloha na účastnický poplatek činí pro jednoho účastníka 35.000Kč (členské firmy SP ČR mají 5% slevu, tj. 33.250Kč). Uzávěrka závazných přihlášek je 18.2.2019.

Další informace naleznete ZDE

 

více informací

Podnikatelská mise do Peru a Kolumbie

(Aktualizováno 10.01.19)

Dovolujeme si Vás informovat o podnikatelské misi doprovázející místopředsedu vlády a ministra životního prostředí České republiky pana Richarda Brabce během jeho návštěvy Peruánské republiky a Kolumbijské republiky v termínu 7.– 13. dubna 2019.
 
Námštěva ministra bude v oblasti ekonomické spolupráce zaměřena na podporu ekonomické diplomacie v perspektivních sektorech pro vzájemnou spolupráci, mezi které patři především:
environmentální technologie – v energetice (solární, zpracovávající biomasu, větrné, malé vodní elektrárny), čištění vod s využitím obnovitelných zdrojů, čištění a úprava vod, hospodaření s vodou, oběhové a odpadové hospodářství (třídírny a spalovny odpadů, recyklace a další stroje, vybavení a technologie), budování přenosových soustav, technologie pro těžební a ropný průmysl (s důrazem na tzv. „čisté technologie“), dekontaminace, prevence přírodních katastrof, IT a komunikační služby zaměřující se na optimalizaci a efektivní využívání stávajících a hledání nových zdrojů, snižování spotřeby energií, eliminaci zátěží životního prostředí, a další návazné či doplňkové služby či technologie.
 
V obou zemích (Lima/Bohotá) proběhne seminář/podnikatelské fórum zaměřené na environmentální technologie, oběhové hospodářství spojené s B2B schůzkami s místními firmami a počítá se i se schůzkami na místních ministerstvech a dalších institucích (dle aktuálních možností).
 
Program se nyní připravuje a bude postupně upřesňován, v průběhu měsíce února bude spuštěno řádné přihlašování. Pozvánka bude uveřejněna na webu Svazu průmyslu a dopravy ČR, webu Businessinfo. Poplatek za účast na podnikatelské misi bude zahrnovat kvalitní ubytování v jednolůžkových pokojích, místní přepravu autobusem, účast na seminářích/podnikatelských fórech a společných akcích, zápis v prezentačním katalogu účastníků ve španělštině a náklady spojené s přípravou cesty a službami pracovníka Svazu průmyslu a dopravy ČR během cesty. Letecká přeprava bude poskytnuta Ministerstvem životního prostředí ČR vládním speciálem. Část nákladů bude hrazena z programů na podporu ekonomické diplomacie PROPED.
  
Svůj předběžný zájem prosím vyjádřete prostřednictvím formuláře do 17.1.2019. Můžete zde již zmínit Vaše zájmy či projekty v Peru či Kolumbii, které byste chtěli ze strany pana místopředsedy vlády podpořit, a ev. dát doporučení pro zahrnutí do programu delegace (např. návštěva firmy, již fungující technologie, regionu apod.) Těm, kteří vyjádří zájem o účast prostřednictvím formuláře, bude automaticky poslána pozvánka.
 
Pro další informace prosím kontakujte Svaz průmyslu a dopravy:  Ing. Petra Šeráková, tel.: +420 225 279 404, ev. +420 731 411 179, e-mail: pserakova@spcr.cz.

více informací

Pozvánka na exportní konferenci ve Zlíně

(Aktualizováno 04.10.18)

Zveme Vás na Krajskou exportní konferenci, kterou ve Zlíně pořádá Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s KHK Zlínského kraje. Hlavními tématy konference jsou identifikace perspektivního trhu pro Vaše zahraniční aktivity, nástroje exportního financování, pojištění exportu a další témata.

Cílem je předat Vám informace, které budete moci využít pro kvalifikované rozhodnutí o zahájení, resp. rozšíření či zkvalitnění svých exportních aktivit. Konference proběhne interaktivní formou, budete mít možnost vznést náměty ke zlepšení podpory exportu. Akce je určena jak začínajícím exportérům, tak firmám, které již s vývozem mají zkušenosti. S příspěvky vystoupí zástupci Ministerstva zahraničních věcí, Hospodářské komory České republiky, banky a pojišťovny.
Konference se uskuteční dne 22. října 2018 v budově č. 23, Vavrečkova 5262, Zlín.

Bližší informace najdete v pozvánce ZDE.

více informací

KHK ZK uspořádala ve Zlíně seminář "Ruský byznys aktuálně"

(Aktualizováno 02.10.18)

V pořadí třetí seminář věnovaný obchodní spolupráci s Ruskem proběhl 25.9.2018 ve Zlíně. Seminář s názvem “Ruský byznys aktuálně” uspořádalo Kontaktní centrum pro východní trhy při KHK ZK ve spolupráci se Zlínským krajem.

Hlavními tématy semináře byly zásadní změny v ruské ekonomice, vliv sankcí a zahraniční politiky na obchod s Ruskem nebo aktuální trendy v podnikání. Praktické zkušenosti z prostředí reálného ruského byznysu a aktuální témata týkající se vnitropolitické situace v RF firmám představil Alexandr Prochorov, docent Jaroslavské státní univerzity, který vedl workshopy ve Zlíně v předchozích dvou letech.

Akce se zúčastnila dvacítka firem ze Zlínského kraje i dalších regionů ČR, mezi účastníky byli také zástupci Žilinské obchodní komory. “Podnikatelé se nejvíce zajímali o aktuální situaci související se sankcemi a jejich dopad na obchod s ruskými firmami, dále o možnost zaměstnat ruské studenty nebo o založení společného podniku či nákup nemovitostí”, řekla Bohdana Konečná.

více informací

123

Kalendář

« Kveten 2019 »
NePoUtStCtPaSo
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*