Kontaktní centrum pro východní trhy

Důležitá informace k Programu kvalifikovaný zaměstnanec: Zastavení přijímání žádostí o vízum na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí

(Aktualizováno 13.03.20)

V návaznosti na usnesení vlády České republiky č. 194, které s účinností od 14. března 2020 stanovuje zastavení přijímání žádostí o víza, přechodné i trvalé pobyty na všech zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí, je zrušen, resp. odložen na neurčito termín Vašeho podání žádosti o zaměstnaneckou kartu ve Vízovém centru ve Lvově, ul Dzherelna 18.  O novém termínu podání budete vyrozuměn v závislosti na vývoji dalších opatření v souvislosti s výskytem koronaviru, a to opětovně zasláním e-mailu se stanovením nového data.
 
Doporučujeme sledovat aktuálně zveřejňované informace k dané problematice na webových stránkách www.mvcr.cz, případně www.mzv.cz/lvov.
 
*************************************************************************************
У зв'язку з Постановою Уряду Чеської Республіки №194, яка починаючи з 14 березня 2020 року передбачає призупинення прийому заяв на візи, тимчасове та постійне проживання в усіх дипломатичних представництвах Чеської Республіки за кордоном, Ваш термін для подачі заяви на робочу карту у візовому центрі у Львові, вул. Джерельна, 18, переноситься на невизначений термін.
Новий термін подачі буде повідомлений Вам залежно від розвитку подальших заходів, пов'язаних з коронавірусом, і надісланий Вам шляхом e-mailу.
Наполегливо рекомендуємо слідкувати за інформацією щодо цієї проблематики, яка оновлюється на веб-сайті www.mvcr.cz, або www.mzv.cz/lvov.

více informací

Podnikatelská mise Zlínského kraje do Gruzie - ZRUŠENO!!

(Aktualizováno 28.02.20)

Image result for vlajka Gruzie Krajská hospodářská komora ZK pořádá ve spolupráci se Zlínským krajem podnikatelskou misi do Gruzie v termínu 2.- 5. května 2020. 
Mise navazuje na návštěvu představitelů regionu Imereti ve Zlínském kraji v roce 2017 a na pozvání na podnikatelské fórum v centrálním městě regionu Imereti – Kutaisi. Fórum nabízí možnost potkat se jak s gruzínskými firmami, tak s firmami z okolních zemí. Kromě Kutaisi plánujeme program v Tbilisi, který bude zahrnovat obchodní seminář, B2B jednání, setkání se zástupci velvyslanectví a další aktivity. Při příležitosti mise bude vytištěna brožurka s profily všech účastníků mise. Program v současné době připravujeme ve spolupráci s gruzínskou obchodní komorou, zástupci regionu Imereti a Velvyslanectvím ČR v Tbilisi.
Předpokládaná cena za účast je 25 tis. kč a bude zahrnovat letenky, ubytování a kompletní zajištění programu. Bližší informace získáte na tel. 725 596 631 nebo e-mailu: lavrovicova@khkzk.cz.

Dokumenty ke stažení:

Pozvánka na misi

Závazná přihláška

Profil firmy
 

více informací

Program kvalifikovaný zaměstnanec (Režim Ukrajina) - aktuální informace pro zaměstnavatele

(Aktualizováno 09.01.20)

Dovolujeme si Vás upozornit na navýšení zaručené mzdy s platností od 1.1.2020 - dle nařízení vlády ze dne 9. prosince 2019, kterým se mění nařízení vlády č. 567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí, ve znění pozdějších předpisů. Tabulku s přehledem pracovních skupin a aktuální výše zaručené mzdy pro zahraniční pracovníky naleznete ZDE.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že se výrazně zkrátil termín pro podání žádosti o zaměstnaneckou kartu ve Lvově. Proto prosím sdělte svým potenciálním zaměstnancům z Ukrajiny, aby si na pohovor připravili všechny potřebné dokumenty.

 

více informací

Do Zlína zavítali ekonomičtí diplomaté z Bogoty a Mexika

(Aktualizováno 29.11.19)

Ve středu 27. listopadu proběhl v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje seminář zaměřený na obchodní příležitosti v Mexiku a Kolumbii. Akci uspořádala Krajská hospodářská komora ZK ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, partnerem akce byla pojišťovací společnost EGAP.
Možnosti státní podpory představila Michaela Chrtová z Odboru ekonomické diplomacie MZV ČR, o proexportních aktivitách KHK ZK a spolupráci se zahraničními regiony informovala Bohdana Lavrovičová.
Specifika obchodování na trzích Kolumbie a Mexika představili Zuzana Stiborová, ekonomická diplomatka ZÚ Mexiko, a Milan Rejtar, ekonomický diplomat ZÚ Bogota. Hovořili o hospodářské situaci v těchto zemích, obchodních příležitostech v daných sektorech nebo jak správně postupovat při obchodním jednání s kolumbijským či mexickým obchodním partnerem.
O možnostech pojištění při exportu a vybraných obchodních případech informoval účastníky zástupce EGAP Jiří Šrámek.
Po ukončení oficiální části programu proběhla individuální setkání se zástupci obou velvyslanectví.

více informací

Pozvánka na seminář "Kolumbie a Mexiko - obchodní příležitosti pro české firmy"

(Aktualizováno 31.10.19)

Srdečně Vás zveme na exportní seminář zaměřený na obchodní příležitosti v Mexiku a Kolumbii, které Vám představí Michal Rejtar, ekonomický diplomat z Velvyslanectví ČR v Bogotě a Zuzana Stiborová z Velvyslanectví ČR v Mexiku. Akce je určena všem, kteří mají zájem rozšířit svoje obchodní aktivity v zemích Latinské Ameriky, dozvědět se více o podmínkách při exportu a importu nebo o tom, jak správně postupovat při jednání s obchodními partnery. Účast na semináři je zdarma.

Pozvánka s odkazem na registraci ke stažení ZDE.

Program ke stažení ZDE.

 Výsledek obrázku pro vlajka kolumbieSouvisející obrázek

 

více informací

123

Kalendář

« Duben 2020 »
NePoUtStCtPaSo
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*