Kontaktní centrum pro východní trhy

Ekonomičtí diplomaté Švédska a Finska představili exportní příležitosti firmám ve Zlíně

(Aktualizováno 26.02.19)

KHK ZK uspořádala 20.2.2019 ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR seminář zaměřený na exportní příležitosti na trhu Skandinávie, konkrétně ve Švédsku a Finsku.

Během semináře zazněly příspěvky zástupce náměstka ministra zahraničních věcí Marka Svobody a  Bohdany Konečné z Krajské hospodářské komory Zlínského kraje. Specifika obchodování na skandinávském trhu představili Jan Buben, ekonomický diplomat ZÚ Stockholm, a Jana Arhio, ekonomická specialistka ZÚ Helsinky. Zdůraznili, že Švédsko a Finsko hledají kvalitu a patří mezi nejvyspělejší ekonomiky v severní Evropě. V obou zemích působí řada českých společností. Důvodem je stabilní prostředí a dobrá reputace českých firem. Nabízí se především možnost spolupráce formou subdodávek, ale také příležitost dostat se s velkými hráči na třetí trhy. Zastupitelské úřady ČR ve Stockholmu a v Helsinkách plánují pro české firmy řadu zajímavých akcí, jako je např. akce s nákupčími ze švédského Vattenfall a ve Finsku se dvěma největšími stavebními firmami YIT a SRV.

Účastníci semináře měli možnost individuálního setkání se zástupci obou ambasád.

 

více informací

KHK ZK jednala o spolupráci s delegací z Jaroslavské oblasti

(Aktualizováno 26.02.19)

V pondělí 25.2.2019 přijali zástupci KHK ZK ve Zlíně delegaci z Jaroslavské oblasti složenou ze zástupců podnikatelské a akademické sféry. "Během setkání jsme členům delegace předali informace o činnosti KHK ZK a představili jim aktivity Kontaktního centra pro východní trhy (KCVT). Delegace se zajímala o zaměstnanost, podporu technického vzdělávání a akce související s touto problematikou, které hospodářská komora pořádá", uvedla Bohdana Konečná z KCVT.

V rámci návštěvy přijala jaroslavskou delegaci krajská radní pro zemědělství a životní prostředí Margit Balaštíková. Během setkání se hovořilo o možnostech spolupráce obou regionů v oblasti odborného vzdělávání zaměřeného na zemědělství a potravinářství.

Program delegace ve Zlínském kraji mj. zahrnuje návštěvu dvou vybraných škol v Kroměříži - Tauferovy střední odborné školy veterinární, a Vyšší odborné školy potravinářské a Střední průmyslové školy mlékárenské. V plánu je prohlídka závodu na zpracování masa a návštěva minipivovaru.

Jaroslavská oblast je jedním z partnerských regionů Zlínského kraje, od roku 2012 probíhá spolupráce rovněž mezi hospodářskými komorami. Kontaktní centrum navazuje na stávající spolupráci a připravuje podnikatelskou misi do Jaroslavské a Vologodské oblasti v květnu 2019.  

více informací

Pozvánka na konferenci Česko-ruské obchodně ekonomické vztahy

(Aktualizováno 06.02.19)

Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci Česko-ruské obchodně ekonomické vztahy: současný stav a perspektivy, kterou pořádá společně Komora pro hospodářské styky se zeměmi SNS, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Hospodářská komora ČR.

Konference se uskuteční 6. března 2019 od 14:30 v Lichtenštejnském paláci v Praze (U Sovových mlýnů 506/4, Praha 1) při příležitosti 11. zasedání česko-ruské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci. Na konferenci vystoupí předsedové obou částí mezivládní komise, tedy ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková a ministr průmyslu a obchodu RF Denis Manturov. Účast na konferenci přislíbili také prezident Republiky Tatarstán Rustam Minnichanov a gubernátor Sverdlovské oblasti Jevgenij Kujvašev. Kompletní program se nyní připravuje a bude zveřejněn v průběhu února.

Na konferenci bude zajištěno tlumočení. V případě Vašeho zájmu o účast se prosím zaregistrujte nejpozději do 3. března 2019 na odkazu ZDE. Kapacita události je omezena.

více informací

Zveme Vás na seminář "Švédsko, Finsko - příležitosti pro české firmy"

(Aktualizováno 05.02.19)

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na seminář „Švédsko, Finsko – příležitosti pro české firmy“, který pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Program semináře bude zahrnovat příspěvky ekonomických diplomatů ze Stockholmu a z Helsinek, kteří Vám představí obchodní příležitosti, formy spolupráce a podmínky pro obchodování na skandinávských trzích. Po ukončení prezentací jsou možné individuální konzultace s ekonomickými diplomaty. Součástí programu bude rovněž prezentace zástupců ze sektoru pojišťovnictví a bankovnictví.

Seminář se uskuteční dne 20. února 2019 od 10:00 hodin na adrese: Vavrečkova 5262, 760 01 Zlín (budova č. 23 bývalého areálu firmy Baťa, sál ve 4. etáži).

V příloze naleznete pozvánku na seminář, program bude zveřejněn v nejbližších dnech na webových stránkách www.khkzk.cz a www.kcvt.cz.
Účast na semináři je zdarma. Registrovat na akci se můžete na linku uvedeném v POZVÁNCE.

Těšíme se na setkání s Vámi!

více informací

Zúčastněte se konference International B2B Software Days ve Vídni!

(Aktualizováno 30.01.19)

5. ročník konference, která je věnovaná budoucnosti digitálního byznysu, se uskuteční 14.-15.3.2019 ve Vídni. Na akci vystoupí zajímaví řečníci, včetně viceprezidenta sekce security and privacy engineering společnosti Google. Součástí programu jsou workshopy s tématy 5G, AI, FIWARE, Open Data, Visual Computing, spolupráce start-upů s předními korporátními společnostmi a bilaterální jednání. V rámci akce se uskuteční také pitching battle - prezentace start-upů a scale-upů pro investory. 

Po registraci účastníci mohou zveřejnit svůj firemní profil spolu s informací o hledaných obchodních partnerech a zamluvit si jednání. Akce je určena firmám a vědecko-výzkumným institucím, které mají zájem o technologickou, výzkumnou a obchodní spolupráci.

Akci organizují Austrian Research Promotion Agency, Austrian Federal Chamber of Commerce, Vienna Business Agency, Austria Wirtschaftsservice aTechnical University Vienna ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno a dalšími subjekty. 

Registrace je možná do 28.2.2019, v případě pitching battle do 15.2.2019. Účast je zdarma, jednacím jazykem je angličtina. 

Více informací naleznete ZDE.

více informací

123

Kalendář

« Cervenec 2019 »
NePoUtStCtPaSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*