Kontaktní centrum pro východní trhy

Pozvánka na seminář k Režimu Ukrajina a zaměstnávání cizinců z třetích zemí v ČR - Zlín 18.10.2018

(Aktualizováno 17.09.18)

Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje si Vás dovolují pozvat na seminář s tématem ekonomické migrace Jak na zaměstnávání cizinců z třetích zemí, který se uskuteční dne 18. října 2018 v sídle Krajského úřadu Zlínského kraje, zasedací místnost zastupitelstva (16. etáž), třída Tomáše Bati 21, Zlín.

Během semináře se dozvíte informace týkající se vládních projektů ekonomické migrace se zaměřením na Režim Ukrajina, Mongolsko, Filipíny a Srbsko. Aktuální témata představí:
 

  • Mgr. Lukáš Prokeš, ředitel odboru evropského a mezinárodního práva MPO
  • Mgr. Jakub Valkus, zástupce oddělení azylové a migrační politiky MV
  • Ondřej Kadlčák, vedoucí oddělení pobytu cizinců Zlínského kraje
  • zástupci Hospodářské komory ČR


HK ČR vnímá zaměstnávání cizinců jako velmi aktuální téma pří současné situaci na trhu práce. Nelegální práce cizinců je nejčastějším podnětem v oblasti zaměstnanosti, kterými se Státní úřad inspekce práce zabývá. Hospodářská komora proto reaguje na četné požadavky podnikatelů a připravila pro Vás výše uvedený seminář.
Těšíme se, že Vás výše uvedená nabídka osloví a zúčastníte se semináře.

Více informací naleznete v pozvánce ZDE

REGISTRUJTE SE ZDE.

 

 

více informací

Pozvánka do Zlína na obchodní seminář "Ruský byznys aktuálně"

(Aktualizováno 23.08.18)

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na seminář vedený ruskými lektory s názvem „Ruský byznys aktuálně“, který se uskuteční ve Zlíně dne 25. 9. 2018 od 10 do 16 hod. Dozvíte se například o změnách v ruské ekonomice, jaký vliv mají sankce a zahraniční politika na ruskou ekonomiku nebo jaké jsou aktuální trendy v  podnikání.
Na seminář se můžete přihlásit nejpozději do 22.9.2018 na e-mailu: konecna@khkzk.cz nebo na tel.: +420 725 596 631.

Více informací naleznete v přiložené pozvánce ZDE
 

více informací

Aktuální informace k Režimu Ukrajina

(Aktualizováno 18.06.18)

Z důvodu navýšení počtu přijatých žádostí a potřeby zpřehlednění databáze se rozhodl jeden z řídících orgánů projektu upravit formulář „Žádost.xls“, v němž zaměstnavatel uvádí údaje k ukrajinským uchazečům. Při podání první žádosti, nahlášení dalších uchazečů či žádosti po vypršení předešlého zařazení, je třeba použít nový formulář - ke stažení ZDE.
Původní formulář s názvem „Žádost o nahlášení dalšího uchazeče“ byl zrušen.

Ostatní požadované přílohy zůstávají nezměněné.

více informací

Pozvánka na Česko-ukrajinské podnikatelské fórum

(Aktualizováno 25.05.18)

Dne 11. 6. 2018 od 14:00 se v budově Ministerstva průmyslu a obchodu (Na Františku 32, Praha 1) uskuteční Česko-ukrajinské podnikatelské fórum, které pořádá Svaz průmyslu a dopravy ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS.

Fórum se koná při příležitosti 8. zasedání česko-ukrajinské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci, která byla minulý rok obnovena po téměř pětileté přestávce. Komisi předsedá za českou část ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a ukrajinskou část vede místopředseda vlády Vladimír Kistion. Oba ministři podnikatelské fórum zahájí.

Fórum bude cennou příležitostí pro české exportéry, kteří mají zájem o podnikání na Ukrajině, navázat kontakty s ukrajinskými protějšky. V programu bude vyhrazena speciální část B2B jednání. Účast na něm přislíbily ukrajinské firmy z oblasti strojírenství, chemického průmyslu, automobilového průmyslu, kosmického a leteckého odvětví ad. 

V případě Vašeho zájmu o podnikatelské fórum se prosím registrujte nejpozději do 7. června 2018 na odkazu ZDE.

 

více informací

Pozvánka na konferenci "Obchodně ekonomická dimenze Východního partnerství"

(Aktualizováno 25.05.18)

Dovolujeme si Vás informovat o konferenci „Obchodně ekonomická dimenze Východního partnerství„, která se uskuteční dne 1. 6. 2018 od 9:30 v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky (Na Františku 32).

Akce bude slavnostně zahájena ministrem průmyslu a obchodu české republiky panem Tomášem Hünerem, přičemž následně vystoupí se svými úvodními slovy velvyslanci Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Gruzie, Moldavské republiky a Ukrajiny. Další program bude rozdělen do dvou panelů zaměřených po řadě na ekonomickou integraci a konvergenci s evropskými politikami a na úspěšné případy společností působících v zemích Východního partnerství.

Bližší informace o akci naleznete v pozvánce a v předběžném programu.

V případě Vašeho zájmu o účast se prosím zaregistrujte na e-mailové adrese: mullerova1@komora.cz, a to nejpozději do 30. 5. 2018.

více informací

123

Kalendář

« Kveten 2019 »
NePoUtStCtPaSo
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*