Kontaktní centrum pro východní trhy

Podnikatelská mise do Makedonie a Srbska

(Aktualizováno 30.01.19)

Dovolujeme si Vás informovat o podnikatelské misi do Republiky Severní Makedonie a Srbské republiky, která bude doprovázet ministryni průmyslu a obchodu paní Martu Novákovou při její návštěvě. Podnikatelská mise se uskuteční v termínu 2. – 4. 4. 2019.
 
Podnikatelskou delegaci povede prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR pan Jaroslav Hanák. Delegace bude sestavena nejen z představitelů firem, které již mají v daném regionu rozpracovány projekty, a které by tato významná návštěva mohla podpořit, ale i firem, které chtějí navázat nové obchodní kontakty.
 
Účast v podnikatelské misi je vhodná zejména pro firmy aktivní v oblastech:
•    vodohospodářství a odpadní průmysl, technologie na ochranu životního prostředí
•    energetika, důlní a těžební průmysl
•    strojírenství
•    doprava a dopravní infrastruktura, automotive, ekologická doprava
•    stavebnictví - dopravní stavby
•    zemědělská technika a technologie
•    zemědělství (vinařství, rostlinná výroba a pěstování ovoce a zeleniny)

V rámci návštěvy paní ministryně se uskuteční i mezivládní zasedání Česko-makedonské komise pro hospodářskou spolupráci, které bude v oblasti ekonomické spolupráce zaměřeno na podporu ekonomické diplomacie v perspektivních sektorech pro vzájemnou spolupráci.

Program mise bude zahrnovat účast na podnikatelských fórech, B2B jednáních s makedonskými a srbskými partnery, účast na dalších jednáních a společenských akcí s možností networkingu ve Skopje a v Bělehradu. Záloha na účastnický poplatek činí pro jednoho účastníka 35.000Kč (členské firmy SP ČR mají 5% slevu, tj. 33.250Kč). Uzávěrka závazných přihlášek je 18.2.2019.

Další informace naleznete ZDE

 

více informací

Podnikatelská mise do Peru a Kolumbie

(Aktualizováno 10.01.19)

Dovolujeme si Vás informovat o podnikatelské misi doprovázející místopředsedu vlády a ministra životního prostředí České republiky pana Richarda Brabce během jeho návštěvy Peruánské republiky a Kolumbijské republiky v termínu 7.– 13. dubna 2019.
 
Námštěva ministra bude v oblasti ekonomické spolupráce zaměřena na podporu ekonomické diplomacie v perspektivních sektorech pro vzájemnou spolupráci, mezi které patři především:
environmentální technologie – v energetice (solární, zpracovávající biomasu, větrné, malé vodní elektrárny), čištění vod s využitím obnovitelných zdrojů, čištění a úprava vod, hospodaření s vodou, oběhové a odpadové hospodářství (třídírny a spalovny odpadů, recyklace a další stroje, vybavení a technologie), budování přenosových soustav, technologie pro těžební a ropný průmysl (s důrazem na tzv. „čisté technologie“), dekontaminace, prevence přírodních katastrof, IT a komunikační služby zaměřující se na optimalizaci a efektivní využívání stávajících a hledání nových zdrojů, snižování spotřeby energií, eliminaci zátěží životního prostředí, a další návazné či doplňkové služby či technologie.
 
V obou zemích (Lima/Bohotá) proběhne seminář/podnikatelské fórum zaměřené na environmentální technologie, oběhové hospodářství spojené s B2B schůzkami s místními firmami a počítá se i se schůzkami na místních ministerstvech a dalších institucích (dle aktuálních možností).
 
Program se nyní připravuje a bude postupně upřesňován, v průběhu měsíce února bude spuštěno řádné přihlašování. Pozvánka bude uveřejněna na webu Svazu průmyslu a dopravy ČR, webu Businessinfo. Poplatek za účast na podnikatelské misi bude zahrnovat kvalitní ubytování v jednolůžkových pokojích, místní přepravu autobusem, účast na seminářích/podnikatelských fórech a společných akcích, zápis v prezentačním katalogu účastníků ve španělštině a náklady spojené s přípravou cesty a službami pracovníka Svazu průmyslu a dopravy ČR během cesty. Letecká přeprava bude poskytnuta Ministerstvem životního prostředí ČR vládním speciálem. Část nákladů bude hrazena z programů na podporu ekonomické diplomacie PROPED.
  
Svůj předběžný zájem prosím vyjádřete prostřednictvím formuláře do 17.1.2019. Můžete zde již zmínit Vaše zájmy či projekty v Peru či Kolumbii, které byste chtěli ze strany pana místopředsedy vlády podpořit, a ev. dát doporučení pro zahrnutí do programu delegace (např. návštěva firmy, již fungující technologie, regionu apod.) Těm, kteří vyjádří zájem o účast prostřednictvím formuláře, bude automaticky poslána pozvánka.
 
Pro další informace prosím kontakujte Svaz průmyslu a dopravy:  Ing. Petra Šeráková, tel.: +420 225 279 404, ev. +420 731 411 179, e-mail: pserakova@spcr.cz.

více informací

Pozvánka na exportní konferenci ve Zlíně

(Aktualizováno 04.10.18)

Zveme Vás na Krajskou exportní konferenci, kterou ve Zlíně pořádá Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s KHK Zlínského kraje. Hlavními tématy konference jsou identifikace perspektivního trhu pro Vaše zahraniční aktivity, nástroje exportního financování, pojištění exportu a další témata.

Cílem je předat Vám informace, které budete moci využít pro kvalifikované rozhodnutí o zahájení, resp. rozšíření či zkvalitnění svých exportních aktivit. Konference proběhne interaktivní formou, budete mít možnost vznést náměty ke zlepšení podpory exportu. Akce je určena jak začínajícím exportérům, tak firmám, které již s vývozem mají zkušenosti. S příspěvky vystoupí zástupci Ministerstva zahraničních věcí, Hospodářské komory České republiky, banky a pojišťovny.
Konference se uskuteční dne 22. října 2018 v budově č. 23, Vavrečkova 5262, Zlín.

Bližší informace najdete v pozvánce ZDE.

více informací

KHK ZK uspořádala ve Zlíně seminář "Ruský byznys aktuálně"

(Aktualizováno 02.10.18)

V pořadí třetí seminář věnovaný obchodní spolupráci s Ruskem proběhl 25.9.2018 ve Zlíně. Seminář s názvem “Ruský byznys aktuálně” uspořádalo Kontaktní centrum pro východní trhy při KHK ZK ve spolupráci se Zlínským krajem.

Hlavními tématy semináře byly zásadní změny v ruské ekonomice, vliv sankcí a zahraniční politiky na obchod s Ruskem nebo aktuální trendy v podnikání. Praktické zkušenosti z prostředí reálného ruského byznysu a aktuální témata týkající se vnitropolitické situace v RF firmám představil Alexandr Prochorov, docent Jaroslavské státní univerzity, který vedl workshopy ve Zlíně v předchozích dvou letech.

Akce se zúčastnila dvacítka firem ze Zlínského kraje i dalších regionů ČR, mezi účastníky byli také zástupci Žilinské obchodní komory. “Podnikatelé se nejvíce zajímali o aktuální situaci související se sankcemi a jejich dopad na obchod s ruskými firmami, dále o možnost zaměstnat ruské studenty nebo o založení společného podniku či nákup nemovitostí”, řekla Bohdana Konečná.

více informací

Pozvánka na seminář k Režimu Ukrajina a zaměstnávání cizinců z třetích zemí v ČR - Zlín 18.10.2018

(Aktualizováno 17.09.18)

Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje si Vás dovolují pozvat na seminář s tématem ekonomické migrace Jak na zaměstnávání cizinců z třetích zemí, který se uskuteční dne 18. října 2018 v sídle Krajského úřadu Zlínského kraje, zasedací místnost zastupitelstva (16. etáž), třída Tomáše Bati 21, Zlín.

Během semináře se dozvíte informace týkající se vládních projektů ekonomické migrace se zaměřením na Režim Ukrajina, Mongolsko, Filipíny a Srbsko. Aktuální témata představí:
 

  • Mgr. Lukáš Prokeš, ředitel odboru evropského a mezinárodního práva MPO
  • Mgr. Jakub Valkus, zástupce oddělení azylové a migrační politiky MV
  • Ondřej Kadlčák, vedoucí oddělení pobytu cizinců Zlínského kraje
  • zástupci Hospodářské komory ČR


HK ČR vnímá zaměstnávání cizinců jako velmi aktuální téma pří současné situaci na trhu práce. Nelegální práce cizinců je nejčastějším podnětem v oblasti zaměstnanosti, kterými se Státní úřad inspekce práce zabývá. Hospodářská komora proto reaguje na četné požadavky podnikatelů a připravila pro Vás výše uvedený seminář.
Těšíme se, že Vás výše uvedená nabídka osloví a zúčastníte se semináře.

Více informací naleznete v pozvánce ZDE

REGISTRUJTE SE ZDE.

 

 

více informací

123

Kalendář

« Cervenec 2019 »
NePoUtStCtPaSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*