Kontaktní centrum pro východní trhy

Pozvánka na seminář k zaměstnávání cizinců v rámci Programu kvalifikovaný zaměstnanec

(Aktualizováno 30.07.20)

Dovolujeme si Vás pozvat na seminář, který bude zaměřen na zaměstnávání zahraničních pracovníků v rámci Programu kvalifikovaný zaměstnanec. Seminář se uskuteční ve Zlíně dne 3.9.2020 od 10 hod. na adrese Vavrečkova 5262 (budova č. 23 areálu bývalého Svitu) v zasedací místnosti ve 4. etáži. S příspěvky vystoupí zástupci Krajské hospodářské komory ZK, Ministerstva vnitra ČR, Úřadu práce ČR a Centra na podporu integrace cizinců ve Zlíně.
Seminář je určen zejména pro firmy a organizace, kteří zaměstnávají nebo mají zájem zaměstnat pracovníky z třetích zemích, především z Ukrajiny. Během semináře zazní aktuální informace k Programu kvalifikovaný zaměstnanec, podmínkám vstupu cizinců za účelem zaměstnání, postupu při zařazení zaměstnavatele do programu nebo při podání žádosti o zaměstnaneckou kartu ve Lvově.
Registrovat se můžete nejpozději do 1.9.2020 na kontaktech uvedených v pozvánce. Kapacita místnosti je omezena.

Pozvánka na seminář je ke stažení ZDE

více informací

Pozvánka na seminář Pravidla původu zboží

(Aktualizováno 24.07.20)

Zveme vás na seminář, který vám poskytne přehled o pravidlech původu uplatňovaných v mezinárodním obchodě. Znalost preferenčních pravidel původu umožňuje získání výhod na mezinárodním trhu, neboť se díky němu uplatňují nižší či nulová dovozní cla. Význam zjednodušeného postupu při potvrzování preferenčních důkazů původu zboží (schválený vývozce), statusu, vzrostl se zavedením elektronického celního řízení ve vývozu, kdy díky němu nemusíme na celní úřad pro papírový dokument (EUR.1, A.TR).
Seminář proběhne dne 27.8.2020 od 9 do 14 hod. v Uherském Hradišti.

Více informací naleznete v pozvánce ZDE
 

více informací

Aktuální informace k přijímání zahraničních pracovníků

(Aktualizováno 08.07.20)

V souvislosti s vydáním nového ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 30. 6. 2020 (č.j. MZDR 20599/2020-13/MIN/KAN) bychom Vás tímto rádi upozornili na nový požadavek, kterým je předložení dokladu dle § 31 odst. 3 písm. b) Zákona o pobytu cizinců, tj. dokladu potvrzujícího splnění požadavků opatření před zavlečením infekčního onemocnění všemi cizinci, kteří žádají o schengenská a dlouhodobá víza nebo povolení k pobytu za účelem ekonomické činnosti nebo vzdělávacích aktivit na území ČR (viz bod I./6. ochranného opatření)
Doklad musí mít formu prohlášení zaměstnavatele, který přijímá cizince za účelem ekonomické činnosti nebo vzdělávacích aktivit na území ČR. V tomto dokladu se tento subjekt zavazuje, že cizinci zajistí:

  • ubytování po celou dobu jeho pobytu na území ČR, vč. místa, kde bude vykonáváno karanténní opatření v případě jeho nařízení orgánem ochrany veřejného zdraví;
  • zdravotní péči nebo registrujícího poskytovatele zdravotních služeb po celou dobu jeho pobytu na území ČR, vč. úhrady zdravotní péče, není-li zajištěna jinak;
  • návrat zpět do země původu v případě ztráty účelu pobytu na území ČR.


Upozorňujeme, že bez tohoto dokladu nebude možné ode dne 13. 7. 2020 víza za účelem ekonomické činnosti nebo vzdělávacích aktivit udělovat / vyznačovat.

Další informace k ochranným opatřením a důležité odkazy k podmínkám cestování naleznete na našich webových stránkách v sekci Zaměstnávání zahraničních pracovníků.

 

více informací

KHK ZK USPOŘÁDALA DVĚ AKCE NA PODPORU EXPORTU A ZAHRANIČNÍ SPOLUPRÁCE

(Aktualizováno 25.06.20)

V době koronaviru proběhla řada on-line konzultací a webinářů zaměřených na mezinárodní spolupráci. Jsme rádi, že jsme po delší době mohli ve Zlíně uspořádat dvě zajímavé akce na podporu exportu a zahraničních aktivit, s účastí zajímavých osobností, zástupců ministerstev, institucí a především podnikatelů.

První z nich bylo setkání s velvyslancem Arménie J. E. Ashotem Hovakimianem, který navštívil Zlínský kraj v úterý 16.6. Pan velvyslanec informoval mj. o investičních a obchodních příležitostech na arménském trhu, o akcích a setkáních na národní úrovni zaměřených na česko-arménskou spolupráci. Hovořil o arménských projektech na podporu start-upů, podnikatelských inkubátorů a nových technologií. Zástupci regionálních firem představili svoji činnost, některé firmy vyjádřily konkrétní zájem o navázání obchodních kontaktů. Iveta Táborská, ředitelka KHK ZK, informovala o činnosti komory, aktuálních projektech a podpoře technického vzdělávání. Bohdana Lavrovičová představila aktivity na východních trzích, služby kontaktního centra a spolupráci s obchodními komorami v zahraničí

Druhou akcí byl seminář „Obchodní spolupráce na východních trzích“, který proběhl ve Zlíně ve čtvrtek 18.6. s účastí tří desítek firem nejen ze Zlínského kraje. Mezinárodní spolupráce na národní úrovni, zasedání mezivládních komisí, perspektivní sektory pro české firmy v Rusku, na Ukrajině, v Arménii a Gruzii – tato a další témata zazněla v prezentaci ředitele Odboru zahraničně ekonomických politik I. MPO ČR Martina Pospíšila. Zástupci firem Jan Ježík a Alexander Romanina předali praktické zkušenosti související s podnikáním v Rusku, se zajišťováním služeb v oblasti certifikace a logistiky nebo zkušenosti z jednání s ruskými partnery.Jan Hebnar ze společnosti Sinovia Consult informoval o aktuální situaci v Číně a upozornil na chyby při jednání a obchodování s čínskými partnery. 

více informací

PŘIJMĚTE POZVÁNÍ NA SETKÁNÍ S VELVYSLANCEM ARMÉNIE VE ZLÍNĚ

(Aktualizováno 08.06.20)

Zástupci KHK ZK přivítají dne 16.6.2020 ve Zlíně velvyslance Arménie J. E. Ashota Hovakimiana. Při této příležitosti připravuje hospodářská komora kulatý stůl, během něhož budou představeny možnosti spolupráce a obchodní příležitosti v Arménii. Akce proběhne v budově č. 23, Vavrečkova 5262 (3. patro) od 14 hod.
Přihlásit se můžete na emailu: lavrovicova@khkzk.cz nebo na tel.: +420 725 596 631

Kapacita místnosti je omezena. Informace k obchodním příležitostem a perspektivním sektorům najdete zde

více informací

123

Kalendář

« Duben 2021 »
NePoUtStCtPaSo
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*