Kontaktní centrum pro východní trhy

Změna místa podání žádosti o zaměstnaneckou kartu ve Lvově

(Aktualizováno 18.04.18)

Na základě usnesení Vlády ČR č. 79/2018 ze dne 31. 01. 2018 byly navýšeny kvóty přijímaných žadatelů o dlouhodobý pobyt za účelem zaměstnání na Generálním konzulátě ve Lvově. Toto navýšení vede k řadě organizačních změn. Nejdůležitější změnou, která se týká přímo žadatelů, je místo podání žádosti: počínaje 01. 05. 2018 se  žadatelé o zaměstnaneckou kartu, kteří jsou zařazeni do vládního programu Režim Ukrajina, musí k podání své žádosti dostavit do vízového centra společnosti VFS Global ve Lvově, a to na adrese Lvov, ul. Džerelna 18. Tyto žádosti od 01. 05. 2018 tedy již nebudou přijímány na GK Lvov. Rovněž výdej hotových pasů s vyznačenými vízy bude organizován prostřednictvím vízového centra.

Více informací lze nalézt ZDE

více informací

Seminář Jak na zaměstnávání cizinců z třetích zemí

(Aktualizováno 17.04.18)

Hospodářská komora ČR (dále jen HK ČR) si Vás dovoluje pozvat na konzultační seminář s tématem ekonomické migrace Jak na zaměstnávání cizinců z třetích zemí, který se uskuteční dne 10. května 2018 od 9 do 16 hodin (registrace 8–9 hodin) v sídle HK ČR, Florentinum (recepce A) Na Florenci 2116/15, Praha 1.

REGISTRUJTE SE ZDE

HK ČR vnímá zaměstnávání cizinců jako velmi aktuální téma pří současné situaci na trhu práce. Nelegální práce cizinců je nejčastějším podnětem na úseku zaměstnanosti, kterými se Státní úřad inspekce práce zabývá. HK ČR proto reaguje na četné požadavky podnikatelů a připravila pro Vás další semináře pro rok 2018:  září 2018 - Jak na zaměstnávání cizinců z Ukrajiny, Mongolska a Filipín - seminář zaměřený na zaměstnávání cizinců ze třetích zemí obecně a na projekt Režim Ukrajina, Mongolsko a Filipíny. Více informací najdete na www.komora.cz.

Pozvánku na seminář naleznete ZDE.

více informací

Podnikatelská mise Zlínského kraje do Srbska

(Aktualizováno 08.03.18)

Související obrázekKrajská hospodářská komora ZK a Zlínský kraj si Vás dovolují pozvat na podnikatelskou misi do Srbska, která se uskuteční v termínu 17.-20. dubna 2018. Program mise zahrnuje obchodní setkání, semináře a fórum v Bělehradě a Čačku. Pro firmy z oblasti stavebnictví bude připraven program na mezinárodním stavebním veletrhu SEEBBE 2018 v Bělehradě. Více informací o veletrhu najdete na webových stránkách http://seebbe.talkb2b.net/en

Termín pro podání závazných přihlášek je 23. března 2018.
Podrobnější informace k misi získáte na kontaktech: konecna@khkzk.cz, tel.: +420 725 596 631.
 

 

 

Pozvánka ke stažení ZDE

Profil ke stažení ZDE

Přihláška na misi ZDE

 

více informací

Ve Zlíně proběhl seminář „Business den: Srbsko

(Aktualizováno 12.02.18)

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje uspořádala v pátek 9.2.2018 seminář s názvem „Business dem: Srbsko“, kterého se zúčastnilo více než tři desítky firem, organizací a institucí nejen ze Zlínského kraje. Cílem semináře bylo přiblížit českým firmám podnikatelské prostředí v Srbsku, obchodní příležitosti, perspektivní průmyslové sektory, možnosti financování nebo pojištění exportu.

S úvodními příspěvky vystoupili Robert Zatloukal, předseda Krajské hospodářské komory ZK a Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje. Následovala prezentace velvyslankyně Srbska v ČR J. E. Very Mavrić, která představila ekonomický potenciál Srbska a bilaterální vztahy s ČR. Ředitel odboru zahraničně-ekonomických politik MPO ČR Martin Pospíšil informoval o česko-srbské obchodní spolupráci. Ve svém příspěvku například zmínil činnost Smíšené komise pro hospodářskou spolupráci mezi ČR a Srbskem a plánované aktivity v oblasti průmyslu a obchodu. O tom, jak obchodovat se srbskými partnery, jaké jsou aktuální obchodní příležitosti, hovořil Jiří Král, obchodní rada Velvyslanectví ČR v Srbsku. Sérii prezentací uzavřel Michal Janků z EGAP s příspěvkem zaměřeným na pojištění exportu se státní podporou. Na závěr předal praktické zkušenosti z podnikání v Srbsku Jiří Částečka, obchodní ředitel firmy Smart Heating Technology s.r.o.

KHK ZK ve spolupráci se Zlínským krajem plánují navázat na tento seminář uspořádáním podnikatelské mise do Srbska. Cesta se uskuteční v termínu 17.4.-20.4.2018 a jejím cílem je navázat nové obchodní kontakty se srbskými firmami. Za tímto účelem budou organizována obchodní fóra, semináře a B2B jednání v Bělehradě a v Čačku. Firmy z oblasti stavebnictví se navíc v Bělehradě můžou zúčastnit stavebního veletrhu SEEBBE 2018. Program v srbském městě Čačak bude připraven ve spolupráci s regionální obchodní komorou.

„Podnětem pro uspořádání semináře a podnikatelské mise do Srbska byla návštěva delegace srbských podnikatelek z města Čačak v září 2017 ve Zlínském kraji vedená ředitelkou pobočky srbské obchodní komory. Během návštěvy jsme se dohodly na další spolupráci, která by mohla probíhat na úrovni hospodářských komor a v podnikatelském sektoru. Dalším důvodem, proč jsme zvolili Srbsko je to, že firmy ze Zlínského kraje patří v Srbsku k těm nejaktivnějším“, informovala Bohdana Konečná z Kontaktního centra pro východní trhy.

Prezentace ke stažení

Prezentace Jiřího Krále, obchodního rady Velvyslanectví ČR v Srbsku ke stažení ZDE

Prezentace Michala Janků, zástupce EGAP ke stažení ZDE

více informací

Pozvánka na seminář "Business den: Srbsko"

(Aktualizováno 11.01.18)

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na seminář s názvem „Business den: Srbsko“, který se uskuteční ve Zlíně dne 9.2.2018 od 11 hodin v budově „23“, Vavrečkova 5262.
Cílem této akce je přiblížit firmám podnikatelské prostředí v Srbsku, obchodní příležitosti a zvyklosti při obchodování se srbskými partnery. Představíme Vám možnosti exportního financování a pojištění. Firmy, které již v Srbsku působí, Vám předají praktické zkušenosti a rady. Těšíme se na setkání s Vámi!

Více informací naleznete v pozvánce ZDE.

více informací

123

Kalendář

« Leden 2019 »
NePoUtStCtPaSo
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*